Aktivnosti povodom Dana ružičastih majica

I ove godine naši učenici sa uzeli aktivno učešće u obilježavanju Dana ružičastih majica:

• U utorak 13.02.2024 godine na Vijeću učenika 16 učenika – predstavnika svojih odjeljenja je imalo prezentaciju od strane školskog psihologa Ene Čakalović i učestvovalo je u diskusiji i radionici na temu: Prevencija vršnjačkog nasilja – 28. februar – Dan ružičastih majica. Učenici su na radionici pravili materijale za plakat, gdje su dizajnirali svoje ružičaste majice sa lijepom porukom za svoje vršnjake, a koja je protiv vršnjačkog nasilja. Pisali su šta oni mogu uraditi da spriječe vršnjačko nasilje i pomognu žrtvi vršnjačkog nasilja. Plakat će biti 28. februara biti izložen u holu škole. Dogovorili da će oni kao predstavnici Vijeća učenika dati svoj doprinos u obilježavanju ovog značajnog datuma tako što će zajedno sa nastavnicima i ostalim uposlenicima škole obući ružičaste majice i tako će dodatno podržati Program prevencije vršnjačkog nasilja u školama.
  • Osim učenika – predstavnika na Vijeću učenika i ostali učenici naše škole su zajedno sa svojim učiteljicama (od I do IV razreda) ili svojim razrednicima (od V do IX razreda) na svojim odjeljenskim zajednicama obilježili ovaj značajan datum. Posebno se se istakli: V-3 sa razrednicom Minelom Handžić, IV-2 sa učiteljicom Amelom Prolić, IV-3 sa učiteljicom Refijom Halilović, III-1 sa učiteljicom Genom Džumišić, III-2 sa učiteljicom Belmom Žunić, III-3 sa učiteljicom Aminom Ruhotinom, II-2 sa učiteljicom Muamerom Čengić. Nastavnik Nusret Ahmetović je ovaj dan sa učenicima VIII-3 obilježio tako što je temu prevencije nasilja uvrstio u svoju nastavnu jedinicu 😊

Fotografije sa vrlo zanimljivih aktivnosti možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: DAN RUŽIČASTIH MAJICA