Monografija škole

17. septembra navršava se 92 godine otkako se oglasilo prvo zvono u našoj školi.
U te 92 godine smjenjivali su se grbovi i zastave pored njenog naziva, generacije učenika, nastavni planovi i programi, uposlenici. Ipak, naša škola je, kao i naš grad, nadživjela sve te promjene i ostala uvijek ista, a opet uvijek drugačija, kako i treba da bude.

U čast naše škole sadašnjim i bivšim učenicima, uposlenicima, ali i svima onima koji žele pročitati priču o njenoj burnoj historiji, sa velikim zadovoljstvom predstavljamo Monografiju naše škole, koja je nastala povodom njenog 85. rođendana.

Autorica Monografije je naša nastavnica Indira Buljubašić, koja u svom predgovoru napisa: „Nastala povodom 85 godina rada i života JU OŠ „Musa Ćazim Ćatić“ i pisana s ljubavlju, Monografija je posvećena hiljadama učenika koji su svoj osnovni odgoj i obrazovanje stjecali u njoj, kako onima kojih odavno već nema, tako i onima koji su danas uveliko roditelji, ili, pak, njeni prvačići. Konačno, posvećujem je i našem gradu, jer je priča o ovoj školi ujedno i priča o njemu…“

Monografiju u PDF formatu možete pogledati na sljedećem linku:

MONOGRAFIJA ŠKOLE