Ogledni čas iz Hemije

Kurikularna reforma koja se provodi i ove školske godine donosi niz kreativnih pristupa u usvajanju funkcionalnih znanja i praktičnom pristupu nastavi. Koliko je učenicima ovaj pristup zanimljiv i efikasan pokazali su nam danas, 13.12.2023. godine učenici VIII-2 sa svojom nastavnicom Lejlom Terović, koji su realizovali ogledni čas iz predmeta Hemija na temu “Tvari”.

Gosti na času, uživali su u učeničkom prezentovanju pripremljenog materijala. Posebno je zanimljvo bilo kreiranje modela molekula od različitih materijala. Procjenu naučenog, svih aktivnosti prije i u toku časa, te svoje osjećaje učenici i gosti su izrazili na poznatim servisima.

Ovaj čas je dokaz da interdisciplinarni pristup času kroz povezivanje više nastavnih područja, u značajnoj mjeri doprinosi funkcionalnom znanju učenika, ali i posebnom zadovoljstvu naših učenika i nastavnika prilikom realizacije nastave zasnovane na ishodima učenja.

Fotografije sa ovog zanimljivog časa možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: OGLEDNO-UGLEDNI ČASOVI