Obilježavanje Dana državnosti

Danas je u našoj školi bio poseban dan. Prigodnom priredbom u prostoru SARTR-a obilježen je rođendan naše domovine. Vrlo smo ponosni i zadovoljni realizacijom  priredbe i načinom predstavljanja bogatog kulturno-umjetničkog sadržaja. Snažne poruke mira, ljubavi i zajedništva prema domovini, školi, drugovima, porodici i životu nikoga nisu ostavile ravnodušnim. Priredba će se, kao cjelina, sigurno pamtiti,  iako  je protekla u jednom dahu. Zato upućujemo iskrene čestitke članovima i voditeljima sekcija koje su učestvovale u realizaciji, kao i svim nastavnicima i saradnicima koji su bili tehnička podrška istoj, kao i članovima Komisije za kulturnu i javnu djelatnost škole.

Fotografije sa ove zanimljive priredbe možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: DAN DRŽAVNOSTI 2023/2024

Pored priredbe učenici i nastavnici naše škole obilježili su ovaj važan datum i kroz sljedeće aktivnosti:

• U holovima škole je organizovana i izložba učeničkih radova. Radove su izložili učenici od 5. do 9. razreda, prikazujući svoje kreativne sposobnosti.
  • U subotu, 25.11.2023. godine su učenici odjeljenja VII-1 sa razrednicom prisustvovali važnoj manifestaciji koja je bila organizovana ispred Grada Sarajeva i na taj način obilježili rođendan naše jedine domovine Bosne i Hercegovine. Tom prilikom položeno je cvijeće na Spomen obilježju ubijenoj djeci opkoljenog Sarajeva. Nakon polaganja cvijeća i odavanja poštovanja prema najmladjim žrtvama – ubijenoj djeci našeg grada, organizovana je zajednička šetnja do Vijećnice i prijem/druženje sa gradonačelnicom Benjaminom Karić u Vijećnici.
  • Učenici naše škole su učestvovali na literarno-likovnom konkursu u povodu 25.novembra, Dana državnosti BiH. Konkurs je obajvljen pod nazivom “Domovino, u srcu te nosim”. U velikom broju prijava za najbolje radove proglašeni su:

Literarni konkurs za učenike od  I do V razreda:

1. mjesto: Uma Ramadanović IV-1
  2. mjesto: Lajla Zećo IV-1
  3. mjesto: Mina Šahović IV-1 i Amina Smajić V-3

Literarni konkurs za učenike od  VI do IX razreda:

1. mjesto: Adla Šehović VIII-1
  2. mjesto: Ena Čaušević IX-2
  3. mjesto: Lena Husić VIII-2

Likovni konkurs za učenike od I do V razreda

1. mjesto: Prelić Hasan III-3
  2. mjesto: Vučić Ajla i Rijad IV-3 i Smajić Amina V-3