Pirotehnička sredstva

Dragi naši učenici,

Idu nam praznici kojima se radujemo, ali bez petardi, koje mogu ozbiljni povrijediti nekoga, izazvati traume kod naših osjetljivih kategorija stanovništva, te ljubimaca. Budite odgovorni i svjesni da neovlašteno korištenje pirotehničkih sredstava podliježe sankcijama.

Podsjećamo vas da upotrebom pirotehničkih sredstava naraušavate javni red i mir, uznemiravate građane,  a da su moguće i povrede, naročito kod djece.

Svako onaj ko na javnom mjestu posjeduje, pali, ustupa, prodaje, kupuje ili nudi petarde i druga pirotehnička sredstva, bez odobrenja nadležnog organa, čini prekršaj propisan Zakonom o prekršajima protiv javnog reda i mira Kantona Sarajevo. U slučaju činjenja ovakvih prekršaja mogu se izreči novčane kazne za počinioce istih u iznosu od 300 do 900 KM, a za roditelje, odnosno, usvojioce ili staratelje maloljetnih prekršilaca od 400 do 1.200 KM.

Nadamo se da ćete pokazati svoju odgovornost i suzdržati se od upotrebe pirotehničkih sredstava bilo koje vrste i bilo gdje.