Obilježavanje Dana nezavisnosti i Dana škole

U utorak, 27.02.2024. godine u prepunoj sali SARTR-a, obilježen je Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine i Dan škole. Naši vrijedni  učenici i nastavnici su pripremili bogat program koji je odisao mladošću, ljepotom, snažnim emocijama, porukama mira i ljubavi. Kroz niz različitih tačaka podsjetili smo se života i pjesama Muse Ćazima Ćatića, rada naše škole u proteklom periodu, recitovali domovini i osjećali se ponosnim na naše učenike. Zadovoljstvo je bilo slušati o školi koja odgaja i obrazuje mnoge  generacije i  na svojim stranicama  ispisuje velike uspjehe. Tokom svoga postojanja mijenjala je svoj naziv, ali ono što nikad nije mijenjala je njen kvalitet i odgovornost prema njenim učenicima.

Kratkim obraćanjem prisutnim se obratila i naša direktorica škole Fatima Prohić, zaželjevši srdačnu dobrodišlicu našim roditeljima, penzionerima, prijateljima škole, ali i bivšim učenicima među kojima se ovaj put našao i premijer Kantona Sarajevo Nihad Uk.

Premijer se sa zadovoljstvom i posebnim emocijama obratio publici podijelivši svoje uspomene na vrijeme provedeno u našoj školi, te uživao u pripremljenom programu.

Druženje za goste, naše penzionere i uposlenike nastavljeno je u zbornici škole, gdje smo u zasluženu penziju ispratili još troje radnih kolega i kolegica.

Fotografije ovog zanimljivog dešavanja možete pogledati na sljedećem linku: PRIREDBA