Obilježen Svjetski dan knjige i autorskih prava

Učenici III-3 razreda naše škole su povodom 23. aprila Svjetskog dana knjige i autorskih prava posjetili Biblioteku za slijepa i slabovidna lica u pratnji svoje učiteljice Amine Ruhotine i bibliotekarke Senade Bašić.

Biblioteka za slijepa i slabovidna lica u Bosni i Hercegovini jedinstvena je institucija ove vrste u BiH. Slijepim i slabovidnim osobama svih uzrasta obezbjeđuje i pozajmljuje bibliotečku građu neophodnu u svakodnevnom životu, stručnom usavršavanju, profesionalnom radu i društvenom angažmanu. Raspolaže knjižnim fondom od 31.080  bibliotečkih jedinica u tehnikama za slijepe  na Brajevom pismu, audio i digitalnoj tehnici, svih književnih žanrova koje koriste slijepi i slabovidni korisnici svih uzrasta širom BiH, u republikama ex-Jugoslavije i bosanskohercegovački slijepi građani koji žive u inostranstvu. Biblioteka ima isturena odjeljenja, a sve usluge u pogledu korištenja knjiga i časopisa su besplatne.

Jedan od ciljeva ove posjete je bio razvijanje empatije kod učenika prema slijepim i slabovidnim  osobama.

Zahvaljujemo stručnom osoblju Biblioteke za slijepa i slabovidna lica u Bosni i Hercegovini na toploj dobrodošlici i zanimljivim informacijama  koje su pružili našim učenicima.

Fotografije sa ove zanimljive posjete možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: SVJETSKI DAN KNJIGE