Bronzana medalja za Alena na JBOI 2023

Od subote 25.11.2023. godine do utorka 28.11.2023. godine naši učenici devetog razreda u školskoj 2022/2023. godini  Alen Avdibegović i Adnan Osmić učestvovali su na Juniorskoj Balkanskoj informatičkoj olimpijadi (JBOI) kao predstavnici naše škole, kantona i države. Izuzetno smo ponosni na njihove postignute rezultate. Alen je osvojio bronzanu medalju, a Adnan je dostojno predstavio i sebe i svoju državu u izuzetno jakoj konkurenciji.

Ovo juniorsko informatičko takmičenje se održava već 16 godina, a ove godine se realizovalo u kombinaciji online formata i direktnog rada u gradu Strumica u Makedoniji. Takmičenje organizuju članice inicijative BOI jedne od sljedećih zemalja: Albanija, Bugarska, Bosna i Hercegovina, Kipar, Grčka, Italija, Makedonija, Crna Gora, Moldavija, Rumunija, Srbija, Slovenije i Turske. Ove godine je organizovano kao saradnja Računarskog društva Makedonije i Društva  Excellence and Performance in Informatics and CS Academy iz Rumunije.

Iskrene čestitke Adnanu i Alenu, njihovim roditeljima i svim koji su doprinijeli ovom uspjehu i želimo im još uspjeha kako u životu tako i na takmičenjima u srednjoj školi. 🙂

Više detalja sa takmičenja može se pogledati na zvaničnoj web stranici na linku: https://jboi2023.cs.org.mk/