Adnan treći na državnom iz matematike

Na XX Juniorskoj matematičkoj olimpijadi Bosne i Hercegovine (državno takmičenje) održanoj 21.05.2022. godine našu školu  predstavljali su Adnan Osmić i Nermin Kadić. Izuzetno smo ponosni na naše učenike jer Adnan je osvojio sjajno 3.mjesto i zlatnu medalju čime se  plasirao na Juniorsku balkansku matematičku olimpijadu koja će se održati krajem juna u Sarajevu,  a Nermin je osvojio veliki broj bodova i vjerujemo da će se sljedeće godine pridružiti Adnanu na olimpijadi. Posebno su značajni njihovi rezultati jer su se svi učenici takmičili u istoj kategoriji bez obzira na godine i razred koji pohađaju. Čestitamo našim vrijednim učenicima i njihovoj nastavnici Edini Salihbegović, te im želimo puno uspjeha na balkanijadi.

Fotografije sa takmičenja, dodjele priznanja i diplome možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: TAKMIČENJA