Sretan Dan učitelja

Povodom 5.oktobra – Dana učitelja učenici naše škole pisali su literarne radove na temu: ” Moji učitelji”.
Tom prilikom odabrani su najbolji radovi sljedećih učenika:
1.mjesto Hamza Hrnjica – VII3
2. mjesto Lena Husić – VIII2
3. mjesto (dijele učenice) Emina Mustajbašić -VIII2 i Maša Majda Prelić -VII2
Zahvaljujemo se svim učenicima koji su uzeli učešće u pisanju literarnih radova, a njihove radove možete pričitati u rubrici Literarni kutak
Našim dragim učiteljima, nastavnicima, profesorima i odgajateljima, čestitamo Svjetski dan učitelja!

Od kako je UNESCO 1994. godine. 5. oktobar proglasio kao Svjetski dan učitelja, cilj obilježavanja je, između ostalog, isticanje važnosti rada svih učitelja, nastavnika i odgajatelja, njihovog uticaja na razvoj društva u cjelini, naglašavanje važnosti učiteljske profesije, ali i samog obrazovanja čiji su nositelji. Tokom obavljanja jednog od najodgovornijih i najzahtjevnijih poslova učitelji nesebično daju svoj doprinos društvu znanja.

Svjetski dan učitelja obilježava se  u cijelom svijetu, pa tako i u našoj državi pa je postao prilika u kojoj se na svjetskom nivou mjeri napredak u promišljanju o načinima kako se suprotstaviti svim izazovima na putu za promovisanja učiteljske profesije.