Razmjena učenika

U periodu od 19.09.- 26.09.2023. vrlo uspješno je realizovan projekat “Razmjena učenika”.
Nosilac projekta je bila nastavnica njemačkog jezika Belma Smailagić uz podršku pedagogice škole Melihe Baručija. 13 učenika 9. i 8. razreda su bili domaćini svojim vršnjacima iz Njemačke – Friedrishafena koji su došli u pratnji dva nastavnika.
Tokom sedmodnevnog druženja učenici su usavršavali njemački jezik, stvorili nova poznanstva i prijateljstvo. Ovo je bila predivna prilika za promociju bosanske kulture, historije, tradicije i turizma. Uz veliko gostoprimstvo naših učenika i njihovih porodica, gosti su uživali u posjetama: Vijećnici, Baščaršiji, muzeju Ratnog djetinjstva, Tunelu spasa, Travniku, Jajcu, Trebeviću, Žutoj tabiji i mnogobrojnim drugim atrakcijama i sadržajima u našem gradu. Gosti su puni utisaka i zadovoljni svim realizovanim aktivnostima. Značaj ovog projekta je prepoznala i Općina Centar koja je finansijski podržala realizaciju određenih aktivnosti. Posebnu podršku je dala direktorica škole gđa Fatima Prohić koja je ugostila njemačke profesore na druženju u školi. I učenici domaćini su presretni zbog prilike da usavršavaju njemački jezik, te upoznaju njemačku kulturu kroz druženje sa novim prijateljima. U aprilu je planirana uzvratna posjeta naših učenika Njemačkoj i nastavak rada na projektu.
Kroz fotografije na sljedećem linku donosimo dio atmosfere i sadŕžaja: GALERIJA