Promocija STEM časova

U okviru Projekta Tabla u našoj školi u proteklom periodu realizovali su se časovi po STEM metodologiji. Zanimljiva kombinacija časova iz Historije, Engleskog jezika i Informatike prezentovana je 11.05.2022. godine u našoj STEM laboratoriji. U martu i aprilu učenici devetih razreda učili su kreirati web sajt koristeći HTML. Svoje aktivnosti povezali su sa učenicima sedmih razreda koji su kreirali prezentacije i e-knjigu. Tema iz historije je bila “Kultura i umjetnost srednjovjekovne Bosne”, a tema iz engleskog jezika je bila “Technology”. Kreiranje filma koji je prikazan na prezentaciji pomogli su učenici osmih razreda, a učenik šestog razreda bio je zadužen za robota koji je upotpunio prezentaciju. Dragi gosti iz Save the Children-a, mentor naših nastavnika u okviru Projekta Tabla, direktorica, pedagogica i prisutni nastavnici iz naše škole bili su oduševljeni prikazanim sadržajima i načinom na koji su to naši vrijedni učenici prikazali.

Svoju ulogu voditelja i promotora ozbiljno su shvatili: Iman Bračković, Dalal Salčin, Nađa Šahinović, Hayam Alihodžić, Sumeja Čaušević, Alma Fejzić, Zina Mulazimović i Amir Karamović, a njihove nastavnice Samira Numić-Okanović, Lejla Hadžić i Azra Kreho nisu krile zadovoljstvo vještinama svojih učenika. 🙂 🙂 🙂

Fotografije i film sa prezentacije možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: STEM