Promocija slikovnice

U četvrtak, 9. 12. 2021. godine, u školskoj biblioteci održana je promocija slikovnice “Prijateljstvo” spisateljice Marije Fekete-Sullivan. U pratnji nastavnice Amine Hasibović-Ibišević promociji su prisustvovali članovi Literarne sekcije ali i ostali zainteresirani učenici šestih razreda. Autorica je predstavila svoje djelo zajedno sa učenicima koji su čitali dijelove slikovnice, pokazali ilustracije i glumili. Poslije čitanja održana je rasprava o djelu, poukama koje nosi, a spisateljica je od članova sekcije dobila i prijedloge kako poboljšati tekst. S obzirom da je u priči riječ o “nauškama”, gospođa Marija ih i poklonila svima koji su učestvovali u promociji. Svoja ranije objavljena djela darovala je našoj školskoj biblioteci.