Naš Alen na Evropskoj juniorskoj informatičkoj olimpijadi

Od ponedjeljka 19.09.2022. godine do subote 25.09.2022. godine naš učenik Alen Avdibegović  učestvuje na Evropskoj juniorskoj informatičkoj olimpijadi (EJOI) sa još tri predstavnika Bosne i Hercegovine. Takmičenje se realizuje u online formatu, u Drugoj gimnaziji zbog ratnih dešavanja u Kijevu-Ukraina koji je domaćin ovog takmičenja. Ovo prestižno juniorsko informatičko takmičenje se održava od 2017. godine, a ove godine učešće je uzela 33 država sa 173 takmičara. Ceremoniju otvaranja i predstavljanja ekipa možete pogledati na sljedećem videu.

Više detalja sa takmičenja može se pogledati na zvaničnoj web stranici na linku: https://ejoi2022.org/

S obzirom na ratnu situaciju u Ukraini i potrebu za online takmičenjem, nedostatka zvaničnih i organizovanih priprema u pripremanju Alena za ovo veliko takmičenje pomogla je Druga gimnazija i profesor Adnan Šalaka, bivši učenik naše škole Muamer Parić, vođa tima Amer Zavlan kao i Alenova nastavnica informatike Azra Kreho.