Opasnost od mina i neeksplodiranih ubojnih sredstava

Zaostale mine i NUS nastavljaju da odnose živote i velika su prijetnja stanovnicima naše države, naročito onima koji žive u područjima u kojima se nalaze minska polja i NUS. Zbog toga je prošle sedmice sa učenicima 5. razreda održana radionica “Opasnost od mina i neeksplodiranim ubojitim sredstvima zaostalih iz rata”, koju je vodila nastavnica Mustafić Amra.
Ovom radionicom ujedno je i obilježen Međunarodni dan borbe protiv mina koji se obilježava 4. aprila.
Učenici su imali priliku poslušati vrlo korisno predavanje, gdje su im pojašnjeni osnovni pojmovi u vezi sa minama i neeksplodiranim ubojnim sredstvima, načini njihova uočavanja, minirana područja, oznake za upozorenje i način na koji će izbjeći opasnost. Posebno je naglašeno kako da se ponašaju ako u prirodi uoče neke sumnjive predmete, da se strogo poštuju upozorenja o prisutnosti minsko-eksplozivnih sredstava, te da pravilno reagiraju u slučaju opasnosti.
Nakon prezentacije učenici su imali mogućnost aktivno sudjelovali u razgovoru i igricom koja je uslijedila nakon prezentacije.

Atmosferu sa ove zanimljive radionice možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: RADIONICA