Naše nebo izvrsnosti II

U četvrtak, 28.09.2023. godine u svečanoj sali hotela “Hills” na Ildži, u organizaciji Javne ustanove Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo u saradnji sa Ministarstvom za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo organizovana je manifestacija pod nazivom „Naše nebo izvrsnosti”. Na ovoj manifestaciji promovisani su najuspješniji takmičari i takmičarke osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo koji su ostvarili najbolje rezultate na federalnim, državnim i međunarodnim takmičenjima u školskoj 2022/2023. godini.
Posebno smo ponosni na naše učenike kojima su uručena priznanja za postignute rezultate:
  • Adnan Osmić iz matematike:
    • Srebrena medalja na Juniorskoj balkanskoj matematičkoj olimpijadi
    • Zlatna medalja na državnom takmičenju
    • 1. mjesto na federalnom takmičenju
  • Alen Avdibegović iz matematike:
    • Bronzana medalja na državnom takmičenju
  • Alen Avdibegović iz informatike:
    • Bronzana medalja na Evropskoj juniorskoj informatičkoj olimpijadi
    • 1. mjesto na državnom takmičenju
  • Adnan Osmić iz informatike:
    • Bronzana medalja na Evropskoj juniorskoj informatičkoj olimpijadi
    • 3. mjesto na državnom takmičenju
  • Kadić Nermin iz matematike 3. mjesto na federalnom takmičenju

Ovoj značajnoj manifestaciji, pored roditelja učenika prisustvovale su njihove nastavnice Edina Salihbegović i Azra Kreho, te direktorica škole gosp. Fatima Prohić i pomoćnik direktora Husein Mehmedović koji uvijek pružaju pomoć u svim aktivnostima naših učenika i nastavnika.

Čestitamo svim dobitnicima priznanja, te im želimo još uspjeha i u životu i na daljim takmičenjima!
Fotografije sa manifestacije možete pogledati na sljedećem linku: DODJELA DIPLOMA