Ogledni čas zasnovan na ishodima učenja na temu „Music star“

Naša škola se aktivno uključila u sve promjene u obrazovanju vezane za kurikularnu reformu. Sem obaveznih časova zasnovanih na ishodima učenja naši nastavnici su se odvažili pa i ogledne časove realizuju na tom principu. Jedan takav primjer je i ogledni čas iz Informatike i Engleskog jezika koji su realizovale nastavnice Lejla Hadžić i Azra Kreho u osmom razredu u srijedu, 12.04.2023. godine na temu “Music star”.

U studiju voditeljice su ugostile muzičke zvijezde popout Madone, Stinga, Bea, G. Potera, Taylor Swift i Lane Del Ray. Uz zvuke flaute i gitare razgovor vođen na engleskom jeziku i video prikaz o životu i radu pjevača začinili su interpretacijom njihovih napoznatijih pjesama. Muzičke zvijezde i publika su pokazali zavidan nivo informatičkog znanja kreirajući zajedničku prezentaciju o muzičkim pojmovima obrađenim u okviru nastave iz Engleskog jezika, ali i aktivnostima na času. Preuzetu prezentaciju, muzički su doradili pa pretvorili su u video. Gosti iz JU Instituta za preduniverzitesko obrzovanje, nastavnici iz drugih škola i osoblje iz škole uživalo je u prezentiranom videu. Procjenu naučenog, svih aktivnosti prije i u toku časa, te svoje osjećaje učenici i gosti su izrazili na poznatim servisima.

Interdisciplinarni pristup času kroz povezivanje više nastavnih područja, u značajnoj mjeri doprinosi funkcionalnom znanju učenika, ali i posebnom zadovoljstvu naših učenika i nastavnika prilikom realizacije nastave zasnovane na ishodima učenja.

Fotografije sa ovog zanimljivog časa možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: OGLEDNO-UGLEDNI ČASOVI