Naši vrijedni matematičari :)

U nedjelju, 23.4.2023. godine održano je kvalifikaciono takmičenje iz matematike za plasman na Federalno takmičenje koje će se održati u Sarajevu u Richmond Parku 6.5.2023.godine. Pored velikog broja prijavljenih učenika iz cijele Federacije naši učenici Amir Karamović i Faris Šabota su obezbjedili plasman na federalno takmičenje.

Pored Amira i Farisa našu školu na federalnom takmičenju predstavljaće i učenici devetog razreda koji su se direktno plasirali sa kantonalnog takmičenja: Osmić Adnan, Avdibegović Alen i Kadić Nermin.

Istog dana na Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu održano je Federalno takmičenje za učenike srednje škole gdje se Adnan Osmić, naš učenik devetog razreda takmičio sa srednjoškolcima kao gost takmičar i osvojio 1.mjesto sa maximalnim brojem bodova.

Čestitamo Adnanu na ovom nevjerovatnom uspjehu, svim našim vrijednim matematičarima i njihovoj nastavnici Edini Salihbegović, te im želimo puno uspjeha na predstojećem federalnom takmičenju.🙂