Mali ambasadori

U ponedjeljak, 12.02.2024.godine, u velikoj sali Općine Centar upriličena je dodjela diploma za učesnike projekta „Mali ambasadori općine Centar“. U projektu koje je, uz finansijsku podršku Općine realizovalo Udruženje „Mali ambasadori“,dodijeljene su diplome i učenicima naše škole, za tri treća razreda sa učiteljicama Genom Đumišić, Belmom Žunić i Aminom Ruhotina.
Na završnoj manifestaciji projekta načelnik općine Centar Srđan Mandić podijelio je diplome učesnicima, nakon čega su učesnici svečano položili zakletvu Malog ambasadora.
Učenici osnovnih škola educiraju se o kulturno historijskom nasljeđu općine Centar i grada Sarajeva, te da od ranih faza razvoja budu upoznata sa kulturološko-sociološkim raznolikostima grada kao i posjetitelja koji dolaze u glavni grad Bosne i Hercegovine.
Fotografije sa ovog zanimljivog događaja možete pogledati na sljedećem linku: Mali ambasadori