Alen treći na državnom iz informatike

Na XVII Juniorskoj informatičkoj olimpijadi Bosne i Hercegovine (državno takmičenje) održanoj 04.06.2022. godine  u Drugoj gimnaziji, našu školu  predstavljali su Alen Avdibegović i Adnan Osmić. Izuzetno smo ponosni na naše učenike jer Alen je osvojio sjajno 3.mjesto čime se plasirao na Evropsku juniorsku informatičku olimpijadu, a Adnan je osvojio veliki broj bodova i vjerujemo da će se sljedeće godine pridružiti Alenu na olimpijadi. Posebno su značajni njihovi rezultati jer su se svi učenici takmičili u istoj kategoriji bez obzira na godine i razred koji pohađaju. Čestitamo našim vrijednim učenicima i njihovoj nastavnici Azri Kreho, te im želimo puno uspjeha na evropskom takmičenju koje treba da se realizuje u septembru u Kijevu.

Fotografije sa takmičenja i dodjele priznanja možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: TAKMIČENJA