Rastimo zajedno

Kada je na početku školske godine dobila razredništvo u V1 odjeljenju, razrednica Maida Mirvić. je bila jako sretna što je dobila još jednu divnu generaciju čije će odrastanje pratiti i uživati u tome. Nažalost, epidemiološka situacija se pogoršala i ubrzo smo se svi našli ispred ekrana. Tužna što nije dugo vidjela svoje učenike, razrednica je shvatila da postoji aktivnost koju mogu zajedno uraditi, iako nisu u učionici. Odlučila je da svakom učeniku na kućnu adresu pošalje pismo i sjeme biljke.

„Cveće je ukras bašte
Leptir je ukras cveta,
A deca puna mašte
Deca su
Ukras sveta.“

(Ljubivoje Ršumović)

Pred sami kraj školske godine učenici su se ipak vratili u klupe, tako da je presretna razrednica odlučila sa svojim veselim učenicima projekat realizovati u dvorištu škole. Djeca i cvijeće rasti će zajedno.

„Dragi moj/ Draga moja,

evo prođe skoro cijela školska godina, a mi se nismo vidjeli. Da smo išli u školu do sad bi iza sebe imali na desetine posjeta, kilometre pređenih sarajevskih ulica, sate i sate druženja i lijepih uspomena. Nema veze, zdravlje nam je najvažnije, a lijepe uspomene smo stvorili i online, zar ne?
Ipak, želim da ove godine uradimo nešto zajedno – da gledamo rađanje novog života – posadićemo cvijet i rasti zajedno s njim.

Pažljivo otpakuj sjeme koje šaljem (više o biljci Alyssum Saxatile možeš potražiti na internetu), pripremi saksiju i zemlju pa ćemo ga svi zajedno posijati. Ako se budemo brinuli o biljci, uživaćemo u njenoj ljepoti početkom sljedeće školske godine, nadam se zajedno, u učionici. Do tad, budi mi zdravo i sretno!!!

Grli te najjače tvoja razrednica.“

Kako je izgledalo druženje pogledajte u galeriji na sljedećem na LINK-u.