Naš Amir na Evropskoj juniorskoj informatičkoj olimpijadi

Od petka 16.08.2024. godine do četvrtka 22.08.2024. godine naš učenik Amir Karamović je učestvovao na Evropskoj juniorskoj informatičkoj olimpijadi (EJOI) sa još tri predstavnika Bosne i Hercegovine. Domaćin takmičenja je grad Chisinau u Moldaviji. Ovo prestižno juniorsko informatičko takmičenje se održava od 2017. godine, a ove godine učešće je uzelo 26 država sa preko 100 takmičara. Čestitamo našem Amiru na uspješnom predstavljanju sebe, naše škole i države, te mu želimo uspjeh na narednim takmičenjima. Ove školske godine, Amir je iz informatike bio izuzetno uspješan osvojivši 1. mjesto na općinskom, 1. mjesto na kantonalnom i 3.mjesto na državnom takmičenju.

S obzirom na nedostatak zvaničnih i organizovanih priprema Amiru nesebičnu podršku za ovo veliko takmičenje pružili su njegovi roditelji, učenici Druge gimnazije (takmičari, a neki su i naši bivši učenici), vođa tima, naš bivši učenik Muamer Parić, udruženje BHOI i Amirova nastavnica informatike Azra Kreho.

Više detalja sa takmičenja može se pogledati na zvaničnoj web stranici na linku: https://ejoi2024.gov.md/

Fotografije su vlasništvo učenika ili nastavnika naše škole. 🙂