Liga fudbala

Nakon dvije godine pauze pod pokroviteljstvom Općine Centar, a u realizaciji Javne ustanove „Centar za sport i rekreaciju“ započelo je takmičenje Liga u fudbalu učenika osnovnih škola sa područja općine Centar. Takmičenje će biti podijeljeno u dvije starsone skupine, mlađe kategorije do sedmog razreda i starije do devetog. Pravila takmičenja dopuštaju da mlađi učesnici nastupaju u timovima sa starijim učenicima. Okončanje lige je planirano 6. maja kada će biti proglašenje pobjednika i uručenje medalja i pehara za najbolje tri ekipe. Utakmice se odigravaju na otvorenom terenu sarajevskog FIS-a.

Fotografije sa fudbalskih terena možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: TAKMIČENJA, a sve rezultate možete pogledati na facebook stranici Centra za sport i rekreaciju: CSR

Ekipu naše škole iz VI i VII razreda čine: Čudić Afan, Dizdarević Kerim, Dumanjić Haris, Đuzo Danin, Ćupina Ishak Din, Fazlić Edah, Šehović Nadir, Džanović Kerim, Pašalić Ahmed, Mavrić Nedim i Bajramović Arman.

Ekipu naše škole iz VIII i IX razreda čine: Bračković Din, Kadić Danial, Oprašić Mak, Tsiligkros Tarik, Dizdarević Daris, Kasumović Danis, Mahmutović Tarik, Berberović Deni, Karamehmedović Din, Slanjankić Ervin, Rayan Siddi i Hasović Adin.

Učenike trenira, prati i bodri naš nastavnik Husein Mehmedović.

05.05.2022. godine - Deveto kolo
  • U devetom kolu ekipe naše škole su igrale protiv OŠ „Hasan Kaimija“. Obje ekipe su pobijedile rezultatom 2:0.

Nakon 9. kole i završetka lige naša starija ekipa je pobjednik ukupnog takmičenja, a mlađa ekipa se nalazi na četvrtom mjestu.

26.04.2022. godine - Osmo kolo
  • U osmom kolu ekipe naše škole su igrale protiv OŠ „ Katolički školski centar“. Mlađa ekipa je izgubila, a starija ekipa je pobijedila rezultatom 1:0.

Nakon 8. kola starija ekipa naše škole trenutno je na prvom mjestu sa ostvarena 22 boda, a mlađa ekipa se nalazi na šestom mjestu.

19.04.2022. godine - Sedmo kolo

Mlađi osnovci: V – VII razreda: OŠ ”Musa Ćazim Ćatić” – OŠ ”Vladislav Skarić” 4 – 1

Stariji osnovci: VIII i IX razred: OŠ ”Musa Ćazim Ćatić” – OŠ ”Vladislav Skarić” 1 – 0

Nakon 7. kola starija ekipa naše škole trenutno je na prvom mjestu sa ostvarenih 19 bodova.

14.04.2022. godine - Šesto kolo

Mlađi osnovci: V – VII razreda: OŠ ”Musa Ćazim Ćatić” – OŠ ”Alija Nametak” 1 – 1

Stariji osnovci: VIII i IX razred: OŠ ”Musa Ćazim Ćatić” – OŠ ”Alija Nametak” 2 – 0

Nakon 6. kola starija ekipa naše škole trenutno je na prvom mjestu sa ostvarenih 16 bodova.

11.04.2022. godine - Peto kolo

Mlađi osnovci: V – VII razreda:

OŠ „Mehmed-beg Kapetanović Ljubušak“ – OŠ „Musa Ćazim Ćatić“ 1 – 0

Stariji osnovci: VIII i IX razred:

OŠ „Mehmed-beg K. Ljubušak“ – OŠ „Musa Ćazim Ćatić“ 0 – 2

07.04.2022. godine - Treće i četvrto kolo
  • U četvrtom kolu postignuti su sljedeći rezultati:

Mlađi osnovci: V – VII razreda: OŠ „Musa Ćazim Ćatić” – OŠ ”Hasan Kikić”  0 – 0;

Stariji osnovci: VIII i IX razred: OŠ „Musa Ćazim Ćatić” – OŠ „Hasan Kikić” 2 – 0

• U trećem kolu postignuti su sljedeći rezultati:

Mlađi osnovci: V – VII razreda:

OŠ„Silvije Strahimir Kranjčević” – OŠ „Musa Ćazim Ćatić” 0 – 3

Stariji osnovci: VIII i IX razred:

OŠ „Silvije Strahimir Kranjčević” – OŠ „Musa Ćazim Ćatić” 0 – 1

05.04.2022. godine - Prvo i drugo kolo
  • U drugom kolu postignuti su sljedeći rezultati:

Mlađi osnovci: V – VII razreda: OŠ „Musa Ćazim Ćatić“ – OŠ „Nafija Sarajlić“ 1–2

Stariji osnovci: VIII i IX razred: OŠ „Musa Ćazim Ćatić“ – OŠ „Nafija Sarajlić“ 1 – 0

• U prvom kolu ekipe naše škole su igrale protiv OŠ „ Safvet-beg Bašagić“ sa nerješenim rezultatom i mlađi i stariji osnovci.