Ekskurzija učenika 9. razreda

Ekskurzija 2023/2024. godine

Na veliko zadovoljstvo kako učenika tako i uposlenika škole, ove školske godine  realizovana je maturalna ekskurzija u boljim vrmenskim uslovima od 11.09. do 14.09.2023. godine. Učenici dva deveta razreda u pretnji svojih razrednica Samire Numić-Okanović, Nermine Habul-Nurkić, direktorice škole Fatime Prohić, zamjenika direktorice Huseina Mehmedovića i asistentice Nejle Biberović proveli su tri nezaboravna dana u različitim aktivnostima. Smješteni u Neumu uživali su u vožnji brodicom. Nezaobilaznim obilaskom Mostara, Blagaja, vodopada Kravice, Hutovog blata i pećine Vjetrenica upotpunili su sportskim aktivnostima i kupanjem. Kao i sve dosadašnje i ova je ostala kao nešto što se pamti, nešto što se lahko ne zaboravlja i nešto što će naši učenici još dugo, dugo prepričavati.

Fotografije sa ovog zanimljivog putovanja možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: EKSKURZIJA 2023&2024.

Ekskurzija 2022/2023. godine

Ekskurzija je nešto što se pamti, nešto što se ne zaboravlja i nešto što učenici dugo prepričavaju. Naši učenici devetog razreda ove školske godine u periodu od 14.05. do 17.05.2023. godine u okviru svoje ekskurzije boravili su u Neumu. Ni kišno vrijeme nije ih pomelo da u pratnji svojih razrednika: Sonje Škiljević-Šogolj, Sabine Džeko, Lejle Terović, Zlatka Starčevića i direktorice škole Fatime Prohić posjete Konjic, Mostar, Stolac, vodopad Kravice i da se voze  brodicom po Neumskom zaljevu.

Fotografije sa ovog zanimljivog putovanja možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: EKSKURZIJA 2022&2023.

Ekskurzija 2021/2022. godine

Nakon duge dvije godine učenici devetih razreda napokon su dobili priliku da realizuju svoju ekskurziju na završetku devetogodišnjeg školovanja. U pratnji svojih razrednica Hanife Kapo, Sabine Džeko, Edine Salihbegović i nastavnika Huseina Mehmedović u periodu 15.05.2022. godine do 18.05.2022. godine boravili su u Neumu. U sklopu planiranih aktivnosti učenici su posjetili: Konjic, Mostar, Stolac, pećinu Vjetrenica, Hutovo Blato, vodopad Kravice i vozili brodicom po Neumskom zaljevu. Uz mnoštvo sportskih i zabavnih aktivnosti učenici su sa svoje ekskurzije ponijeli i pregršt osmjeha i lijepih uspomena.

Fotografije sa ovog zanimljivog putovanja možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: EKSKURZIJA 2021&2022.

ONLINE EKSKURZIJA u vrijeme online nastave

Kolegice Indira Buljubašić i Nermina Alihodžić Usejinovski  osmislile su Prvu online ekskurziju, jesenji i proljetni izlet kroz posebnu web stranicu i povela  na virtuelni put hiljade učenika svih uzrasta. Pridružili su im se i učenici iz Beograda, Zagreba, NIša, Amerike, Hamburga, Pule i, naravno, mnogo, mnogo učenika iz svih krajeva BiH, sa svojim učiteljicama ili razrednim starješinama. Pridružite im!😊

ONLINE EKSKURZIJA
Ekskurzija 2019/2020. godine

Učenici IX- tih razreda u pratnji svojih nastavnika Topuz- Agić Zumre, Mehmedović Huseina , Zaimović Šejle i Numić- Okanović Samire u periodu 04.09. do 07.09.2019. godine su realizirali svoju ekskurziju u Zaostrogu. U sklopu planiranih aktivnosti učenici su posjetili Jablanicu, vodopad Kravice, Split, Počitelj i Blagaj. Uz mnoštvo sportskih i zabavnih aktivnosti učenici su sa svoje ekskurzije mnoštvo lijepih uspomena, što možete pogledati na sljedećem linku: EKSKURZIJA 2019&2020.

Ekskurzija 2018/2019. godine

Neizostavni dio tokom devetogodišnjeg školovanja svake generacije je i ekskurzija. Kao i sve dosadašnje i ova je ostala kao nešto što se pamti, nešto što se lahko ne zaboravlja i nešto što će naši učenici još dugo, dugo prepričavati. Ekskurzija je realizirana u periodu od 12.09.-15.09.2018.godine, a u njenoj realizaciji učestvovali su nastavnici: Fatima Hajdarević, Samira Numić-Okanović, Husein Mehmedović i Jasna Makan.