Roditeljstvo i školovanje u vandrednim okolnostima

“Evidentno je da trenutna situacija sa izolacijom zbog korona virusa utiče na pojedinca i porodicu u mnogim sferama života. Naviknuti na ustaljene  rutine, životne navike i raspored dnevnih obaveza – sada i odrasli i djeca bivaju pomalo zbunjeni, dezorijenirani u vremenu i prostoru, te u svakodnevnoj potrebi za prilagođavanjem na zatvaranje, izolaciju i pojačan oprez. Sve to vodi neugodnim emocijama – osjećamo ljutnju što smo morali odustati od planirane zabave, putovanja, druženja, tjeskobu zbog nemogućnosti kontrolisanja situacije, te  napetost zbog gubitka  rituala (male stvari koje su nas ispunjavale srećom i zadovoljstvom )…”

Ovim tekstom započeto je viđenje naše pedagogice, gosp. Melihe Baručije trenutne situacije. Pedagogica je analizirala naš  dosadašnji rad, aktivnosti djece, saradnju s roditeljima i savjetima pokušala pomoći učenicima, roditeljima i nama nastavnicima da se što bolje snađemo u ovoj situaciji. Cijeli tekst možete pročitati na slejdećem linku:

RODITELJSTVO I ŠKOLOVANJE