Aktivnosti Općine Centar, CKM i CSR

OPĆINA CENTAR ĆE ZA 654 PRVAČIĆA OBEZBIJEDITI UDŽBENIKE, ŠKOLSKI PRIBOR I RUKSAKE

Osim redovnih izdvajanja za unapređenje nastavnog procesa i poboljšanje uslova rada i boravka u obrazovnim ustanovama, počev od predškolskog pa do visokog obrazovanja, Općina Centar će i ove školske godine obezbijediti besplatne udžbenike, školski pribor i ruksake za sve prvačiće koji su upisani u osnovne škole na njenom području, a za tu namjenu je u ovogodišnjem budžetu planirano 110.000 maraka.

Nakon prvog upisnog roka u aprilu, za predstojeću školsku 2022/2023. godinu, u prve razrede osnovnih škola na području općine Centar upisano je 654 prvačića i to 337 dječaka i 317 djevojčica.

PORODIČNI I EKOLOŠKI DAN OPĆINE CENTAR SARAJEVO

Djeco i roditelji,

11 juna, u subotu, u Pionirskoj dolini čeka vas mnogo muzike, plesa, igre, bajki, crtanja, zabave, nagrada, edukacije…
Kike, Mravko Travko, mađioničari, klauni, mažoretkinje prvakinje BIH, KUD Baščaršija, maskote, samo su neka od imena koja ćete u subotu sresti i sa njima podijeliti PORODIČNI I EKOLOŠKI DAN OPĆINE CENTAR SARAJEVO.

Punktove otvaramo od 10 sati, kulturni programi na centralnoj bini su od 11 do 12 i od 13 do 14 sati.
Edukativne i ekološke radionice su od 10 do 16 sati.

Ulaz slobodan.

Pogledajmo kako je to bilo 2019. godine. 👇

Čekamo vas.

Hvala našim partnerima:

Svjetlostkomerc , Teta Violeta , ElTarik oil, AM Apothecary , Općina Stari Grad Sarajevo

Partneri projekta:
KJKP Park Sarajevo , KLAS – Hrana puna ljubavi , Podravka BiH , Olimpija BiH , Visit Sarajevo , Predstavništvo Fondacije Dogs Trust u BiH , Mrvica Cafe & Bakery

Pokrovitelj:
Općina Centar Sarajevo

CENTAR ZA SPORT I REKREACIJU
  • Ljetna škola tenisa

Općina Centar Sarajevo organizuje besplatnu „Ljetnu školu tenisa” za učenike od prvog do devetog razreda osnovnih škola. Realizaciju programa „Ljetna škola tenisa”, provodit će stručno osposobljena lica iz oblasti fizičke kulture i sporta. Ljetna škola tenisa realizovat će se u periodu od Ol. juna do 29. jula 2022. godine na tenis terenima JU „Centar za sport i rekreaciju”, ul. Patriotske lige broj 21. Djeca će biti podjeijena po grupama i uzrastu, a frekvencija sedmičnog vježbanja biće tri puta po 1sat  vježbanja.

Prijave za školu vrše se putem e-maila: adis.musanovic@csrsa.ba. Dodatne informacije putem telefona 061 62 87 32.

CENTAR KULTURE MLADIH OPĆINE CENTAR
  • Kurs digitalnog marketinga: LINK