Zajedno protiv cyber nasilja

Centar za razvoj omladinskog aktivizma CROA u saradnji sa Općinom Centar, u okviru svojih aktivnosti i promocije rezultata projekta pripremila je priručnik za roditelje pod nazivom “Zajedno protiv cyber nasilja”.

Priručnik možete pregledati i preuzeti na sljedećem linku: Zajedno protiv cyber nasilja

U OŠ “Alija Nametak”, 20.03.2023. godine održana je promocija ovog projekta. Projekat je trajao od novembra 2022. godine do marta 2023. godine. U toku projekta realizovane su mnogobrojne aktivnosti, a kroz razne edukacije prošlo je ukupno 592 učenika, sedam osnovnih škola sa područja općine Centar i to „Alija Nametak“, „Isak Samokovlija“, „Silvije Strahimir Kranjčević“, „Hasan Kikić“, „Mehmed-beg Kapetanović Ljubušak“, „Safvet-beg Bašagić“ i „Musa Ćazim Ćatić“. Pored djece, kroz sedam edukacija u sklopu projekta, prošlo je i 226 roditelja. Edukacije su se realizovale prema kreiranoj metodologiji i materijalima prilagođenim temi.

Više detalja o ovoj promociji možete pogledati na sljedećem linku: OPĆINA CENTAR