Vještačka inteligencija – moj virtuelni asistent

U našem kabinetu informatike u petak (03.03.2023. godine) udruženje „Učimo zajedno“ pod pokroviteljstvom Općine Centar održalo je radionicu pod nazivom „Vještačka inteligencija – moj virtuelni asistent“. Učenicima VII-2 pružena je prilika da se upoznaju sa najsavremenijim tehnikama iz oblasti robotike i vještačke inteligencije, te da rade sa različitim hardverskim komponentama (Arduino setovi). Uz asistenciju voditeljice aktivnosti na projektu, Danijele Zarić, učenici su sami spajali šeme i pomoću kompjutera pokretali simulacije. Nadamo se da će ova radionica biti prva stepenica i odskočna daska za sve inovacije naših učenika u budućnosti.

Fotografije sa ove zanimljive radionice možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: VJEŠTAČKA INTELIGENCIJA