Posjete Zemaljskom muzeju

VII-1 i VI-2 na Festivalu svjetlosti

Učenici odjeljenja VII-1 i VI-2 su 07.12.2023. godine sa svojim razrednicama Belmom Smailagić i Edinom Salihbegović posjetili Festival svjetlosti i Zemaljski muzej. Predivni Botanički vrt Zemaljskog muzeja BiH će do marta biti mjesto puno svjetla i nezaobilazna atrakcija za građane i posjetitelje Sarajeva svih generacija.

Festival svjetla Sarajevo donosi atraktivne svjetlosne postavke inspirisane ambijentom Botaničkog vrta i prirodnog i kulturno-historijskog blaga koje se čuva u Zemaljskom muzeju BiH. Nastao po uzoru na lightscaping iskustva u botaničkim vrtovima i parkovima širom svijeta, Festival svjetla Sarajevo u Zemaljskom muzeju BiH jedinstven je događaj na ovim prostorima. Osmišljen je kao svjetlosni park u u kojem će posjetitelji doživjeti trenutke inspiracije i istinske sreće.

Koliko su učenici i njihove razrednice uživali u ovom prekrasnom ambijentu najbolje će dočarati fotografije u našoj galeriji na sljedećem linku: Festival svjetla

V-3

U pratnji svoje razrednice Minele Handžić, učenici V-3, u srijedu 22.11.2023. godine posjetili su Zemaljski muzej. Tom prilikom učenici su pogledali izložbu japanskih lutki pod nazivom “NINGYŌ: Umjetnost i ljepota japanskih lutaka”. Izložba se sastoji od 4 segmenta kroz koja se upoznaje sa japanskim lutkama i njihovom kulturom koja se njegovala tokom historije Japana i života ljudi. Pored izložbe lutaka su obišli i stalnu postavku vezanu za život i kulturu gradskog stanovništva Bosne i Hercegovine u 19. vijeku, te Slovenačku izložbu. Učenici su uživali u neobičnim izložbama, a  povratak iz muzeja okrunili su zajedničkim druženjem uz kolače.

Fotografije sa ove posjete možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: POSJETA ZEMALJSKOM MUZEJU 5-3