Sjećanje na tragično stradalu djecu

U ponedjeljak, 04.09.2023. godine, u okviru kulture sjećanja, učenici VI-1 u pratnji direktorice naše škole Fatime Prohić i razrednice Amre Mustafić, odali su počast u obilježavanju 31.godišnjice pogibije nevino stradalih civila odnosno djece u opkoljenom Sarajevu tokom proteklog rata,u ulici Čekaluša kod broja 33.
Na mjestu stradanja nevinih sugrađana porodice stradalih i predstavnici vlasti, učenici naše škole i Srednje zubotehničke škole, su ispred spomen-ploče položile cvijeće i minutom šutnje te učenjem Fatihe odale dužnu počast u znak trajnog sjećanja na naše nastradale sugrađane.
Predsjednik Udruženja roditelja ubijene djece opkoljenog Sarajeva 1992.-1995. Fikret Grabovica se zahvalio na dolasku što bi se obilježila još jedna godišnjica stradanja najmlađih stanovnika Sarajeva.

Više detalja možete pročitati na web sajtu Općine Centar na linku: https://www.centar.ba/vijesti/19573/sjecanje-na-tragicno-stradalu-djecu-u-cekalusi