JU OŠ Musa Ćazim Ćatić Sarajevo

Nagrada za našeg Dana

U utorak, 29. aprila 2025. godine učenici IV-1 u pratnji svoje učiteljice Gene Đumišić su prisustvovali svečanoj promociji Dana sigurnijeg interneta 2025. koji je organizirao Međunarodni forum solidarnosti – EMMAUS u TERSHAUS EVENT SPACE-u.

Time su dali podršku svom drugu Danu Serdareviću koji je u kvizu o sigurnosti na internetu osvojio jednu od glavnih nagrada.

Prisustvovali su panel diskusiji na ovu temu, učestvovali u radionici, te pogledali film u kojem se govori o prevenciji nasilja na internetu.

Dan je preuzeo nagradu i certifikat kao jedan od pobjednika ovog takmičenja, a ostali su dobili simbolične nagrade.

Koliko su naši učenici uživali možete pogledati na fotografijama u našoj galeriji na sljedećem linku: DAN SIGURNIJEG INTERNETA

Dan sigurnijeg interneta (Safer Internet Day – SID) je međunarodni događaj koji se na inicijativu Europske komisije od 2004. godine globalno obilježava svakog drugog utorka u februaru pod određenim sloganom. Tim povodom učenici naše škole od 4. do 9. razreda, u koordinaciji naših nastavnika informatike Azre Kreho i Zlatka Starčevića svake godine učestvuju na online kvizu. Pitanja na kvizu se tiču sigurnog ponašanja na Internetu, a pobjednici koji imaju sreće, kao naš Dan nagrađuju se vrijednim nagradama.


Fotografije su vlasništvo učenika i nastavnika naše škole. 🙂

Podijeli ovu objavu:
Osnovna škola
“Musa Ćazim Ćatić”

Čekaluša 53
71000 Sarajevo
Bosna i Hercegovina

+387 33 208-567
+387 33 216-567

musacazimc@gmail.com