Kantonalna takmičenja u školskoj 2023/2024. godini

I ove školske godine realizuju se takmičenja iz različitih nastavnih predmeta. Naravno, naši učenici su uzeli učešće i ostvarili zapažene rezultate. Čestitamo našim učenicima i njihovim nastavnicima na izuzetnom zalaganju! Učestvovati na takmičenju u ovom vremenu iskušenja veliki je uspjeh za sve učenike. Želimo im zahvaliti što nas svake godine obraduju postignutim uspjesima! Neka se uspjesi i dalje nižu!

Fotografije sa svih takmičenja možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: TAKMIČENJA, a zvanične rezultate sa svih kantonalnih takmičenja možete pogledati na sljedećem linku: TAKMIČENJA

TEHNIČKA KULTURA - 26.04.2024. godine

Na kantonalnom takmičenju iz Tehničke kulture koje je održano Osnovnoj školi Maarif našu školu je predstavljala učenica V razreda Leona Filipović, koja je dostojanstveno predstavila i sebe i školu.

Čestitamo našoj vrijednoj Leoni i njenoj nastavnici Mineli Handžić na učešću i angažmanu tokom priprema za takmičenje.

ENGLESKI JEZIK - 25.04.2024. godine

Na kantonalnom takmičenju iz Engleskog jezika držanom u JU OŠ „Osman Nakaš“ naša učenica Sara Gagula dostojanstveno je predstavila i sebe i školu.

Čestitamo našoj Sari i njenoj nastavnici Lejli Hadžić na učešću i angažmanu tokom priprema za takmičenje.

FIZIKA, 22.04.2024. godine

U prostorijama JU OŠ “Grbavica II” održano je kantonalno takmičenje iz fizike. Prema broju bodova iz naše škole na ovo takmičenje su se plasirali: Hana Buturović i Adem Kupusović koji su dostojanstveno predstavili i sebe i školu.

Čestitamo našim učenicima i njihovoj nastavnici Lejli Muhović na učešću i angažmanu tokom priprema za takmičenje.

ISLAMSKA VJERONAUKA:
VIII razred - 26.03.2024. godine
IX razred - 28.03.2024. godine

Na kantonalnom takmičenju iz Islamske vjeronauke koje je održano u JU Gazi Husrev-begovoj medresi naša učenica VIII razreda Nadira Kukan i naš učenik IX razreda Din Arijan Dodik dostojanstveno su predstavili sebe i školu, te ostvarili zapažene rezultate.

Čestitamo našim učenicima, njihovim nastavnicima: Emini Kadić i Huseinu Mehmedoviću na učešću i angažmanu tokom priprema za takmičenje.

INFORMATIKA, 25.03.2024. godine

I ove školske godine Kantonalno takmičenje iz informatike za učenike osnovnih škola održano je u prostorijama Prirodno-matematičkog fakulteta. Ekipa naše škole u sastavu: Ema Drljević, Amir Karamović i Faris Šabeta sa velikim brojem bodova postigla je izuzetan rezultat osvojivši ubjedljivo prvo mjesto Naši učenici pokazali su zavidan nivo znanja iz programiranja, a posebno smo ponosni na pojedinačne rezultate:

1. mjesto: Amir Karamović,
3. mjesto: Faris Šabeta

Čestitamo našim vrijednim učenicima i njihovoj nastavnici informatike Azri Kreho na postignutom uspjehu, marljivom radu i želji da sebe i školu predstave u najboljem svjetlu. Želimo im puno sreće na narednom državnom takmičenju.   🙂 🙂 🙂

MATEMATIKA, 19.03.2024. godine

Ovogodišnje kantonalno takmičenje iz matematike održano je 19.03.2024. godine u  Međunarodnoj gimnaziji “Richmond Park International Secondary School” na Ilidži. Naš učenik 8. razreda Faris Šabeta postigao je izuzetan uspjeh osvojivši 2. mjesto.  Pored Farisa zapažen nastup imali su i ostali naši učenici:

• 6. razred: Osmić Dalila, Amar Gekić i Vanja Arsenovski,
  • 8. razred: Amir Karamović,
  • 9. razred: Ema Drljević.

Direktan plasman na federalno takmičenje ostvario je Faris Šabeta, a ostali učenici će svoj nastup na federalnom takmičenju pokušati ostvariti kroz kvalifikaciono takmičenje koje će se realizovati u narednom periodu.

Čestitamo našem Farisu, ostalim vrijednim učenicima i nastavnicama Edini Salihbegović i Nermini Habul-Nurkić. Želimo im puno uspjeha na federalnom takmičenju.

NJEMAČKI JEZIK, 04.03.2024. godine

Na kantonalnom takmičenju iz njemačkog jezika koje je održano 04.03.2024. godine u JU OŠ “Isak Samokovlija”  naš učenica devetog razreda, Iman Ćatić dostojanstveno je predstavila i sebe i školu.

Čestitamo našoj Iman i njenoj nastavnici Belmi Smailagić na učešću i angažmanu tokom priprema za takmičenje.

ŠAH, 27.02.2024. godine

U JU OŠ „Hrasno“ ove godine održano je Drugo kantonalno takmičenje u šahu u organizaciji Ministarstva za odgoj i obrazovanje KS i i JU Institut za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo. Našu školu na tom takmičenju predstavljali su učenici:

• Amar Gekić, VI razred,
  • Faris Šabeta, VIII razred,
  • Zenuni Zen, VIII razred

Naši učenici su pokazali zavidan nivo znanja u poznavanju ove zaista plemenite vještine. Čestitamo našim vrijednim učenicima i njhovom nastavniku Huseinu Mehmedoviću na učešću i angažmanu tokom priprema za takmičenje.