Dani medijske i informacijske pismenosti

“Dani medijske i informacijske pismenosti” 2023 ove godine obilježavaju se u periodu od 19.10 do 29.10.2023. godine raznolikim programom u cijeloj našoj državi namijenjen učenicima, studentima, nastavnicima, bibliotekarima, roditeljima i drugim aktivistima.

S obzirom da naša škola već duži niz godina intenzivno radi na podizanju kako medijske medijske tako i informacijske pismenosti naši nastavnici i učenici uzeli su aktivno učešće u obilježavanju ovih značajnih dešavanja. Jedna u nizu aktivnosti je bila posjeta Sajmu medijske i informacijske sigurnosti koji se održavao 25.10.2023. godine u Europe House. Tom prilikom naši učenici tri sedma razreda aktivno su učestvovali na dvije radionice pod nazivom “Mali trikovi za bezbjedan internet” i “Neka tvoj face bude happy face”. Pored zanimljivih radionica učenicima su predstavljene aktivnosti organizacija koje se bave medijskom i informacijskom  pismenosti, gdje su pored edukativnog materijala mogli sebi izabrati i poklone. Učenici su bili u pratnji bibliotekarke škole Senade Bašić i nastavnica Malbine Sadiković i Azre Kreho.

Atmosferu sa svih dešavanja možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: POSJETE