Dan grada Sarajeva

Sarajevo je glavni grad Bosne i Hercegovine, grad u kojem živimo. A danas, 6. aprila, je njegov rođendan… Sarajlije su znale i tugovati i radovati se 6. aprila.  Nakon četverogodišnje okupacije od strane fašističke Njemačke u drugom svjetskom ratu, Sarajevo je oslobođeno 6. aprila 1945. godine. Od tog dana, 6. april se obilježava kao Dan Sarajeva, što je Gradsko vijeće Sarajeva i zvanično potvrdilo 2006. godine.

Povodom rođendana svoga grada učenici II 1 napravili su pano sa znamenitostima Sarajeva. Istražili su zanimljive detalje o poznatim sarajevskim građevinama.
Pronašli su mnogo lijepih slika, sve zapisali, zalijepili, lijepo se družili i mnogo naučili. Fotografije sa ovih zanimljivih aktivnosti možete pogledati na sljedećem linku: Moje Sarajevo

Dragi učenici, volite ovaj grad. Bilo da ste se rodili u njemu ili ste ga samo odabrali kao grad svog življenja, Sarajevo ljubav zaslužuje!