Dabar izazov

Naša škola se i ove školske godine, od 06.11.2023. do 17.11.2023. godine  uključila u međunarodnu inicijativu Dabar (Bebras) informatičar izazov. Ova vrsta edukacije promoviše informatiku i informatičko razmišljanje među učenicima i nastavnicima  u više od 70 zemalja svijeta. Učešćem u ovoj aktivnosti  želimo učenicima pokazati da računar nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji učenje i razvoj informatičkog razmišljanja čine zanimljivijim i dinamičnijim. Nastavnici informatike Azra Kreho i Zlatko Starčević će zajedno sa učenicima od 5. do 9. razreda su uživati u zajedničkom rješavanju zadataka na zabavan i jedan drugačiji način. Dabar Informatičar izazov namjenjen je svim učenicima osnovnih i srednjih škola bez obzira na njihova prethodna znanja iz Informatike. Osnovna ideja izazova je promocija Informatike i nauke uopšte među mladima. Cilj izazova je da svako nauči nešto novo i da se zabavi.

Fotografije sa izuzetno zanimljivih časova možete pogledati na sljedećem linku: DABAR IZAZOV