Projektni zadatak učenika 9. razreda

I ove školske godine, ali u drugačijem izdanju, naši učenici IX razreda realizovali su projekat pod nazivom “Mašta može svašta”. Projekat se realizovao u okviru predmeta Informatika u IX razredu, pa za vođenje projekta i tehničku izvedbu web sajtova zadužena nastavnica je Kreho Azra. Učenici su uživali pripremi i izradi svojih web sajtova u Google Sites, a prema dogovorenim temama, pa se možemo pohvaliti nizom zanimljivih i kvalitenih web sajtova, a neke od njih možete pogledati na linkovima:

Svjetske znamenitosti

Ekologija

Svijet knjige

Muzika

Naši vrijedni učenici i njihovi nastavnici u prethodnom periodu realizovali su jedan zanimljiv projekat pod nazivom “Kreativnost na djelu”. Učenici su imali priliku birati neku od ponuđenih tema ili birati rad sa nastavnikom po izboru koji je bi zadužen za temu i tačnost podataka. Mogli raditi samostalno, u paru ili grupi. Nastavnici koji su se aktivno uključili u projekat su: Topuz-Agić Zumra, Terović Lejla, Salihbegović Edina, Numić-Okanović Samira i Husein Mehmedović. Projekat je realizovan u okviru predmeta Informatika u 9. razredu, pa za vođenje projekta i tehničku izvedbu web sajtova zadužena nastavnica je Kreho Azra. Zajednički rad učenika i nastavnika na izradi web sajta prema dogovorenim temama je donio zaista niz zanimljivih i kvalitenih web sajtova, a neke od njih možete pogledati na linkovima: