Svjetski dan štednje

U našoj školi Svjetski dan štednje posebno su obilježili učenici trećih razreda, koji su na poziv mame Zlatana Hadžiosmanovića posjetili njeno radno mjesto u poslovnici  UniCredit Bank, gdje su dobili priliku vidjeti i čuti čime se banke bave, kakve nam usluge nude i zašto je važno štedjeti. Učenici su bili u pratnji svojih učiteljica: Maje-Gene Đumišić, Belme Žunić i Amine Ruhotine.

Fotografije ove edukativne i zanimljive posjete možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: POSJETE

Podsjećamo da se Svjetski dan štednje obilježava 31. oktobra, kao sjećanje na Prvi međunarodni kongres štedioničara održan na taj dan 1924. godine u Milanu. Tada su se sastali predstavnici svjetskih štednih ustanova želeći pronaći izlaz iz krize koju je prouzrokovao Prvi svjetski rat. Sudionici toga kongresa usuglasili su se da je štednja prijeko potrebna za razvoj čovječanstva pa je ustanovljen Svjetski dan štednje kao oživljavanje borbe protiv rasipništva. Tu je odluku donijelo 350 delegata iz 27 zemalja svijeta koji su predstavljali oko 100 milijuna štediša. Time je započeta era promišljanja o očuvanju postojećih resursa i promjena u njihovom korištenju.