Pravila ponašanja

• Obavještavamo učenike škole da će se od ponedjeljka, 08.05.2023. godine ulaz u školu zaključavati nakon zvona za početak časa. Tokom trajanja nastave nije dozvoljeno kretanje po objektu škole. Također, podsjećamo učenike da, za vrijeme velikog odmora, nije dozvoljeno napuštanje školskog dvorišta.
  • Ulaz u školu će se zaključavati nakon zvona za početak časa. Tokom trajanja nastave nije dozvoljeno kretanje po objektu škole.
  • Tokom velikog odmora dvorište škole će biti zatvoreno i učenicima nije dozvoljen izlazak iz dvorišta.
  • Učenicima skrećemo pažnju da na nastavu, zakazane sekcije i eventualne predčasove ne dolaze prerano, s obzirom na to da u školi nema prostora gdje bi mogli boraviti za vrijeme dok čekaju, ako ne mogu biti u dvorištu škole. Učenici, i zbog lične sigurnosti i bezbjednosti, treba da izbjegavaju nepotrebno zadržavanje u školi i dvorištu nakon završetka školskih obaveza.
  • Ako roditelj/staratelj učenika ili posjetilac traži da bude primljen kod nastavnika, direktora, pedagoga ili sekretara škole, dežurno lice dužno je da provjeri da li ga mogu primiti ili će prijem izvršiti neko drugi.
  • Ukoliko roditelj/staratelj učenika ili posjetilac želi razgovarati sa nastavnikom, koji je u to vrijeme na času, može ostaviti kontak telefon kod dežurnog lica, kako bi ga nastavnik kontaktirao i dogovorio odgovarajući termin za razgovor.
  • Roditelji/staratelji učenika ne mogu ulaziti tokom nastave i prekidati čas kako bi donijeli stvari koje je njihovo dijete – učenik škole zaboravio ponijeti na nastavu, nego ih predaju dežurnom na školskom ulaz, čija je dužnost predati ih učeniku.
  • Radi bezbjednosti učenika i radnika škole, svi ulasci i izlasci posjetilaca škole moraju biti evidentirani u posebnoj svesci u koju se, iz identifikacijskog dokumenta, upisuju ime posjetioca, datum i vrijeme posjete, te ime osobe sa kojom želi razgovarati. Ovu evidenciju vodi dežurni na školskom ulazu.
  • U vrijeme održavanja roditeljskih sastanaka ili informacija direktor škole može odobriti da se ne vrši pojedinačna kontrola ulaska i izlaska iz škole, uz obavezu razrednika da organizuju zajednički ulazak i izlazak roditelja.

Sarajevo, maj 2023. godine                                                         Uprava škole