Nova oprema u kabinetu informatike

Od četvrtka, 20.10.2022. godine naš kabinet informatike bogatiji je za četiri nova računara posljednje generacije koje je nabavilo Ministarstvo za odgoj i obrazovanje KS. U toku ove sedmice naši vrijedni učenici Informatičke sekcije, u saradnji sa nastavnicima informatike, osposobili su i prilagodili računare nastavnim i vannastavnim aktivnostima. Svi učenici koji su imali priliku već raditi za ovim novim računarima nisu krili svoje zadovoljstvo ukazanom prilikom da stiču nova znanja i umjeća na ovim modernim i kvalitetnim računarima.

Prilikom isporuke računara u jednoj sarajevskoj osnovnoj školi ministrica za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo Naida Hota-Muminović istakla je: “Ovo je najveća nabavka računara i računarske opreme do sada za kabinete Informatike u sarajevskim školama. Isporuka će biti završena do kraja ove godine, nakon čega slijedi nova nabavka i tek tada ćemo moći reći da svaka škola raspolaže brojem računara u skladu s pedagoškim standardima i normativima. Želim istaći kako smo mi opredijeljeni da dodatno unapređujemo te standarde i normative, a koje zagovara Organizacija za ekonomsku saradnju i razvoj, te na taj način Kanton Sarajevo kao primjer dobrih praksi, značajnije približiti razvijenim zemljama. Moramo snažno početi i transformaciju školskih prostora, ambijenta, nastavnih učila i sredstava, te pružiti podršku nastavnicima koji rade sa našom djecom. Nemamo više vremena za gubljenje, moramo biti ekspeditivni. Budžet obrazovanja mora biti veći, jer to su veliki, generacijski projekti.”

Ovom prilikom zahvaljujemo se resornoj ministrici i Ministarstvu za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo.