Matematika na dlanu

“Ovaj web-sajt smo napravili na način da bude prilagođen svim uzrastima i da svakome bude od koristi. Ovdje možete pronaći mnoge zanimljive načine učenja matematike, ali i mnoge zadatke za naše male matematičare. Uživajte i ne zaboravite da nikada ne odustajete.”, poruka je učenika Matematičke sekcije koji su u okviru projektne nastave iz Informatike  odlučili praviti web sajt. Radeći vrijedno skupili su mnoštvo materijala vezanih za matematičko gradivo, matematičke zanimljivosti, zadatke iz kombinatorike, te zadatke sa svih općinskih i kantonalnih takmičenja u KS, kao zadatke sa federalnih i državnih takmičenja od 2016. godine. Naši vrijedni učenici: Ćatić Asja, Kadrić Ilma, Karić Kamran, Smajović Daris i Šehić Hana na jednostavan način pokazali su povezanost matematike i informatike. Učenici su radili pod budnim okom njihovih nastavnica Hajdarević Fatime i Kreho Azre, koje ne kriju zadovoljstvo napretkom učenika.

Web sajt možete pogledati na sljedećem linku:

MATEMATIKA NA DLANU

„Onaj ko nikada nije pogriješio, nikada nije pokušao napraviti nešto novo.“