Nova rubrika “Upoznaj moje Sarajevo”

Dragi naši učenici,

na našoj školskoj web stranici otvaramo novu i veoma zanimljivu rubriku pod nazivom “Upoznaj moje Sarajevo” gdje ćemo blagovremeno objavljivati kako historijske/povijesne tako i zanimljive i rijetko znane činjenice o našem lijepom gradu Sarajevu.

Nadamo se da ćete, kao i svi mi, naučiti i saznati mnogo lijepih stvari o Sarajevu, a koje do sada možda niste znali ili imali priliku da ih negdje drugo pročitate ili čujete.

Pozivamo i vas drage učenike da istražujete o zanimljivostima glavnog grada Bosne i Hercegovine.

Ukoliko pronađete neki zanimljiv tekst, anegdotu (priča čija se tematika zasniva na nekom neobičnom događaju, najčešće iz života neke osobe), činjenicu ili bilo koju drugu zanimljivost koja vam se sviđa, a za koju mislite da je zanimljiva i za druge, želimo da nam je pošaljete.

Svoje radove, otkucane u word dokumentu, šaljite na naš e-mail, sa naslovom “Upoznaj moje Sarajevo”. Svaki rad treba biti potpisan te ukoliko ste koristili neki tekst sa druge web stranice ili knjige, da taj izvor navedete na kraju vašeg teksta.

Baš se radujemo šta ćete otkriti i hajde da zajedno upoznamo naše Sarajevo.