Izazovi online nastave – “Uđi u moju kožu”

Krajem prošle i većim dijelom tekuće školske godine naši učenici i nastavnici su pokazali da se dobro osmišljenim zadacima i prilagođenim metodama rada može mnogo naučiti i otkriti vještine i sposobnosti za koje možda i ne znamo da ih imamo.
Nakon čitanja Zimske lektire učenici naše nastavnice Indire Buljubašić dobili su zadatak da odaberu bilo koji lik iz književnog djela koje su čitali i predstave ga, govoreći u prvom licu. Sami su trebali napisati tekst kojim će se lik obratiti publici i iskoristiti sva sredstva koja se koriste u pozorišnoj umjetnosti.
Ova nastavna praksa je objavljena i na pedagoškoj grupi Materijal za online nastavu, gdje su objavljena četiri učenička rada.
Koliko i kakvih pohvala su dobili od prosvjetnih radnika iz cijelog regiona pogledajte sami na donjem linku:-)