Obavještenje!

Poštovani nastavnici, dragi učenici,

S velikom radošću primili smo vijest o redovnom pohađanju nastave na distanci od 1 metra i obaveznim  poštivanjem svih higijensko-epidemiološkokih mjera.

U cilju očuvanja zdravlja svih nas molimo da obratite  pažnju i stalno se pridržavate slijedećeg:

• Na nastavu dolaziti u dogovorenom terminu, bez kašnjenja, zbog neophodnosti pranja ruku u toaletima do slijedeće grupe učenika.
  • Učenici IX, VIII, VII, VI i V razreda mogu odmah odlaziti u naznačene toalete za pranje ruku, bez stajanja u redu. Ukoliko zakasne, dužni su čekati svoj red za ulazak, sve dok sve grupe ne završe svoj ulazak u školu na propisanoj distanci.
  • Nastavno osoblje u školu dolazi najkasnije 15 minuta prije početka nastave, a dežurni nastavnici najkasnije 30 minuta prije početka nastave.
  • Za vrijeme trajanja časa učenici mogu odlaziti u toalet i to dječaci u muški, a djevojčice u ženski toalet, na svome spratu.
  • Na malom odmoru učenici ne izlaze iz svojih učionica, ali na velikom odmoru učenici mogu izaći u dvorište ukoliko vremenske prilike dozvoljavaju i uz propisane higijensko-epidemiološke mjere. Učenici razredne nastave u dvorište izlaze uz obaveznu pratnju svojih učiteljica.
  • Svi učenici donose svoju užinu.
  • Učiteljice dočekuju učenike za pranje ruku prije nastave i prate svoje učenike na veliki odmor, a nakon odmora dočekuju učenike za pranje ruku. Nakon nastave prate učenike u dvorište.
  • Dežurna učiteljica uvodi učenike u školu, dežura na velikom odmoru i nakon njega uvodi učenike u školu.
  • Nastavnici koji završavaju 3. čas prate učenike predmetne nastave na veliki odmor, a nakon odmora učenike dočekuju za pranje ruku nastavnici koji imaju 4. čas. Nastavnici koji imaju zadnji čas u odjeljenju nakon nastave prate učenike u dvorište.
  • Dežurni nastavnici dočekuju učenike predmetne nastave za pranje ruku i dežuraju na hodniku prije nastave, a za vrijeme velikog odmora u dvorištu i nakon njega uvode učenike u školu.
  • Radnice vrše dezinfekciju nakon pranja ruku svakog odjeljenja.
  • Obaveza je svih nastavnika i učenika da za vrijeme časa i odmora vode računa o propisanoj distanci i obaveznom nošenju maski za sve učenike od VI do IX razreda.
  • Pri ulasku u školu i bilo kojem kretanju učenika po školi obavezno je nošenje maski za sve učenike, nastavnike i ostale radnike škole.
  • Ulazak i kretanje roditelja i drugih posjetilaca u školi je moguć samo uz prethodnu najavu i dogovor, uz poštivanje svih higijensko-epidemioloških mjera.

Uprava škole