Naši uspješni atletičari

U utorak, 28.5.2024. godine, održano je atletsko takmičenje pod nazivom “Atletski Kup za učenike osnovnih škola Kantona Sarajevo”. Takmičenje se održalo na poligonu Atletskog Kluba “Sarajevo”. Našu školu predstavljalo je 17  učenika: Bakir Zuko, Afan Vukas, Danin Đuzo, Karim Džanović, Danis-Isa Karamehmedović, Sami Burazerović, Faris Delić, Gianni Giusti, Ismail Nurkić, Dunja Hadžiomerović, Nea Dujso, Emina Mustajbašić, Ajna Tičić, Hana Šahović, Maša Majda Prelić, Jasmina Cerić i Uma Čengić.

Učenici su pokazali odličnu formu, utreniranost i izvedbu tehničkih elemenata, a najbolje rezultate su postigli:

• 1. mjesto Maša Majda Prelić, trčanje na 600 metara,
  • 1. mjesto Ajna Tičić u skoku u dalj,
  • 2. mjesto Dunja Hadžiomerović, trčanje na 60 m,
  • 3. mjesto Nea Dujso, trčanje na 300 metara,
  • 3. mjesto, štafeta 4×100 u sastavu: Uma Čengić, Ajna Tičić, Jasmina Cerić i Dunja Hadziomerović.

Sem na rezultate naših učenika posebno smo ponosni na učeničku disciplinu, odgovornost, bodrenje i zalaganje na terenu.
Iskrene čestitke svim našim učenicima i njihovom nastavniku Semiru Hamziću.

Fotografije sa ovog zanimljivog takmičenja možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: TAKMIČENJA

Fotografije su vlasništvo učenika i nastavnika naše škole. 🙂