Dan grada Sarajeva

Sarajevo je glavni grad Bosne i Hercegovine, grad u kojem živimo. A danas, 6. aprila, je njegov rođendan…

Sarajlije su znale i tugovati i radovati se 6. aprila.  Nakon četverogodišnje okupacije od strane fašističke Njemačke u drugom svjetskom ratu, Sarajevo je oslobođeno 6. aprila 1945. godine. Od tog dana, 6. april se obilježava kao Dan Sarajeva, što je Gradsko vijeće Sarajeva i zvanično potvrdilo 2006. godine.

Dragi učenici, volite ovaj grad. Bilo da ste se rodili u njemu ili ste ga samo odabrali kao grad svog življenja, Sarajevo ljubav zaslužuje!

Tim povodom učenici IV2, sa svojom učiteljicom Čengić Muamerom su kroz likovnu radionicu obilježili ovaj značajan datum za naš grad, a članovi likovne skecije u petom razredu su na svoj način čestitli praznik našem voljenom gradu što možete pogledati na sljedećem linku: 4-2 (2021/2022.)

Podijeli ovu objavu