MOJA PORODICA – Dan porodice, 15. maj

Generalna skupština UN – a je 1993. godine odlučila da se 15. maj obilježava kao Međunarodni dan porodice.

U vremenima bolesti, čestog siromaštva i nesigurnosti, u svijetu velikih socijalnih razlika i poremećenih životnih vrijednosti, porodica ostaje zadnja barijera u kojoj se može pronaći  sigurno utočište. Upravo zato Međunarodni dan porodice je vrijeme da se ukaže na činjenicu koliko je zdrava porodica važna i koliki je njen značaj.

Učenici sedmih i devetih razreda naše škole,  na prijedlog nastavnice Indire Buljubašić, veoma rado su prihvatili zadatak da svojim radovima predstave vrijednosti svojih porodica.

Na sljedećim linkovima, uživajte u njihovoj kreativnosti i ljubavi koju nesebično pokazuju, ali i osjećaju.