Manifestacija “Znanjem gradi Bosnu i Hercegovinu”

Persijsko- bosanski koledž sa internatom u Lješevu danas je organizovao 14. takmičenje učenika osnovnih škola iz Bosanskog jezika i književnosti i Matematike. Pod motom „Znanjem gradi BiH“ takmičenje se organizuje povodom obilježavanja Dana državnosti naše domovine.

Već tradicionalno, učenici naše škole su uspješno učestvovali na ovom takmičenju. Ekipa škole osvojila je ekipno PRVO mjesto, a od pojedinačnih plasmana posebno smo ponosni na:
1.mjesto  Hasanović Ume i 1.mjesto Kadrić Armina iz matematike-uradivši testove bez greške sa maximalnih 100 bodova,
1.mjesto Hajrić Nejre i 4. mjesto Smailbegović Hanan iz Bosanskog  jezika i književnosti.

Svi učenici nagrađeni su novčanim nagradama, knjigama i drugim poklonima. Čestitke našim vrijednim učenicima i nastavnicama: Hajdarević Fatimi i Buljubašić Indiri, te se zahvaljujemo tehničkoj podršci nastavnicima Topuz-Agić Zumri  i Mehmedović Huseinu.