OŠ Musa Ćazim Ćatić Sarajevo

Slobodne aktivnosti

Slobodne aktivnosti za školsku 2019/2020. godinu

Slobodne aktivnosti učenika se organizuju radi razvijanja interesovanja, sklonosti i stvaralačkih sposobnosti učenika i radi proširivanja njihovih znanja.

Sekcije se zasnivaju na principima slobodnog izbora i dobrovoljnosti.

U protekloj školskoj godini učenici naše škole su imali izuzetno mnogo nastupa. Rad, aktivnosti i uspjeh mnogobrojnih sekcija, dali su doprinos velikom uspjehu i afirmaciji škole. Učenici naše škole svake godine uzimaju aktivno učešće u svim manifestacijama u organizaciji škole, općine, grada, kantona, Federacije BiH, države, balkana i Evrope kao i na nekim konkursima internacionalnog karaktera.
Veliku pomoć u radu smo imali i od mnogih institucija i organizacija (sportski klubovi, Klub matematičara, škole stranih jezika, muzičke škole, itd) u koje su uključeni naši učenici.

1. HOR I ORKESTAR

Voditelj sekcije: Katica Zijad
Termin: ponedjeljak, utorak, srijeda,četvrtak, 13.10
Učionica: 003

2. LITERARNA SEKCIJA 

Voditelj sekcije: Buljubašić Indira
Termin: petak, 13.00 sati (II smj.)
Učionica: 104

3. CRVENI KRIŽ

Voditelj sekcije: Hadžić Lejla
Termin: petak, 13.00
Učionica: 103

4. RITMIČKA SEKCIJA

Voditelj sekcije: Zajmović Šeila
Termin: srijeda, 12.20-13.45
Učionica: 203

5. FOLKLOR

Voditelj sekcije: Halilović Refija
Termin: srijeda, 12.00-13.30
Učionica: 301

6. LIKOVNA SEKCIJA III RAZRED

Voditelj sekcije: Žunić Belma
Termin: po dogovoru
Učionica: 301

7. RECITATORSKA SEKCIJA

Voditelj sekcije: Đumišić Gena
Termin: po dogovoru
Učionica: 302

8. FOTOGRAFSKA SEKCIJA

Voditelj sekcije: Kapetanović Semira
Termin: srijeda, 12.25-13.50
Učionica: po dogovoru

9. ROBOTIKA

Voditelj sekcije: Ahmetović Nusret
Termin: ponedjeljak, 12.20/13.10
Učionica: 002

10. MATEMATIČKA SEKCIJA IV RAZRED

Voditelj sekcije: Vučić Merima
Termin: četvrtak, 12.20-13.35 kada su parni razredi druga smjena
Učionica: 302

11. MATEMATIČKA SEKCIJA V RAZRED

Voditelj sekcije: Hajdarević Fatima
Termin: ponedjeljak, 12.20-13.40, prva smjena
Učionica: 103

12. MATEMATIČKA SEKCIJA VI RAZRED

Voditelj sekcije: Hajdarević Fatima
Termin za prvu smjenu: četvrtak, 12.25-13.40
Termin za drugu smjenu: četvrtak, 13.00-13.45
Učionica: 103

13. MATEMATIČKA SEKCIJA VII RAZRED

Voditelj sekcije: Salihbegović Edina
Termin za prvu smjenu: petak, 12.20-13.00
Termin za drugu smjenu: petak, 12.20-13.55
Učionica: 102

14. MATEMATIČKA SEKCIJA VIII RAZRED

Voditelj sekcije: Salihbegović Edina
Termin za prvu smjenu: utorak, 13.10-13.55
Termin za drugu smjenu: ponedjeljak, 12.20-13.55
Učionica: 102

15. MATEMATIČKA SEKCIJA IX RAZRED

Voditelj sekcije: Hajdarević Fatima
Termin za prvu smjenu: utorak, 13.10-13.55
Termin za drugu smjenu: utorak, 12.20-13.40
Učionica: 103

16. MLADI TEHNIČARI

Voditelj sekcije: Handžić MInela
Termin: petak, 12.20-13.10
Učionica: 002

17. FIZIKA VIII RAZRED

Voditelj sekcije: Muhović Lejla
Termin: utorak, 13.15
Učionica: 202

18. FIZIKA IX RAZRED

Voditelj sekcije: Muhović Lejla
Termin: četvrtak, 13.15
Učionica: 202

19. SAOBRAĆAJNA SEKCIJA V RAZRED

Voditelj sekcije: Ruhotina Amina
Termin: utorak, 13.00 – 14.00
Učionica: 204

20. SAOBRAĆAJNA SEKCIJA VI RAZRED

Voditelj sekcije: Ruhotina Amina
Termin: utorak, 13.00 – 14.00
Učionica: 204

21. INFORMATIČKA SEKCIJA

Voditelj sekcije: Kreho Azra
Termin: svaki drugi četvrtak-kada su 7. i 9. razredi druga smjena, 12.30-14.00
Učionica: 001

22. ENGLESKI JEZIK VI RAZRED

Voditelj sekcije: Škiljević-Šogolj Sonja
Termin: utorak, 13.00-13.45
Učionica: 103

23. ENGLESKI JEZIK IX RAZRED

Voditelj sekcije: Mirvić Maida
Termin: četvrtak, 13.10-14.00
Učionica: 103

24. SEKCIJA NJEMAČKOG JEZIKA

Voditelj sekcije: Smailagić Belma
Termin: ponedjeljak, 13.10-14.00
Učionica: 201

25. ODBOJKAŠKA SEKCIJA

Voditelj sekcije: Kaljanac Sead
Termin: utorak, 13.15
Sala za fiskulturu

26. ŠAHOVSKA SEKCIJA

Voditelj sekcije: Mehmedović Husein
Termin: ponedjeljak, kada je parna smjena prva smjena 12:30-13:55
Učionica: 005

27. EKO-PLANINARSKA SEKCIJA

Voditelj sekcije: Topuz-Agić Zumra/Čengić Muamera
Termin: utorak, 12.30-13.45
Učionica: 205

28. PRVA POMOĆ

Voditelj sekcije: Topuz-Agić Zumra
Termin: četvrtak, 12.30-13.30
Učionica: 205

29. CIVITAS

Voditelj sekcije: Tiro Amela
Termin: utorak, 13.10-13.55
Učionica: 003

30. NOVINARSKA SEKCIJA

Voditelj sekcije: Džeko Sabina
Termin: utorak, 13.15
Učionica: 204

31. DRAMSKA  SEKCIJA

Voditelj sekcije: Tabak Armina/Hadrović Džemila
Termin: srijeda, 12.20
Učionica: 305

32. LIKOVNA SEKCIJA ZA II I IV RAZRED

Voditelj sekcije: Hodžić Selma
Termin: utorak, 11.30-13.00
Učionica: 303

33. VJERONAUKA

Voditelj sekcije: Mehmedović Husein
Termin: srijeda, 13.10
Učionica: 005

Podijeli ovu objavu:
Osnovna škola
“Musa Ćazim Ćatić”

Čekaluša 53
71000 Sarajevo
Bosna i Hercegovina

+387 33 208-567
+387 33 216-567

musacazimc@gmail.com