Oproštajni govor

“Zbog situacije koja prethodnih nekoliko mjeseci vlada, kako u našoj državi tako i u cijelom svijetu, mi nećemo imati priliku obilježiti završetak našeg osnovnoškolskog obrazovanja kao naši prethodnici. I zbog toga nam je uistinu žao. Ali vjerujem da nam to neće biti razlog da na najljepši mogući način ne obilježimo našu malu maturu i oprostimo se sa svojim drugaricama i drugarima i našim nastavnicama i nastavnicima, i općenito da se oprostimo od ovog poglavlja našeg života….”         Ovim riječima naš Hamza piše oproštajni govor ovogodišnjih maturanata. Izuzetno smo ponosni što se možemo pohvaliti našim vrijednim đacima koji su lijepom riječju opisali devetogodišnji put kroz školovanje. Njihove radove možete pročitati na sljedećim linkovima.

HAMZA HANA ADNA FARUK AFAN I AJLA ZARA SENADA

“Sretna sam što je baš ova škola obilježila moj život i učinila da iz nje izađem zrelija i da znam prepoznati prave vrijednosti u životu. Ne trebamo tugovati zbog rastanka. U naše gnijezdo će doći neka nova smjena, a mi ćemo od danas biti gnijezda nova i rastanak ovaj će uskoro biti samo divna uspomena.” završava svoju priču naša Hana.