VAŽNA OBAVIJEST!

Poštovani roditelji, dragi učenici,

Obavještavamo Vas da je u skladu sa donesenom Naredbom Kriznog štaba Ministarstva zdravstva Kantona Sarajevo, Vlada Kantona Sarajevo donijela Odluku kojom se obustavlja redovan nastavni proces. Umjesto redovne nastave u osnovnim i srednjim školama, te visokoškolskim ustanovama  odvijati će se online nastava, počevši od sutra, 12.3.2020. godine, zaključno sa 25.3.2020. godine. U svrhu realizacije ove odluke, Ministarstvo je formiralo timove za podršku održavanja online nastave prema Instrukciji o postupanju u izvođenju online nastave  i Uputstvu Ministarstva od 27.1.2020. godine.

U narednim danima, počevši od sutra 12.3.2020. godine Ministarstvo će kontinuirano komunicirati sa školama te im dostavljati upute, obavještenja, instrukcije i druge neophodne informacije vezane za neometano odvijanje ovog oblika nastavnog procesa, a kojeg su se obavezni pridržavati.

Odvijanje online nastave će se tretirati kao redovna nastava, što znači da neće biti potrebe za nadoknadom časova.

Realizacije Škole skijanja, takmičenja i sve druge vannastavne aktivnosti se obustavljaju u navedenom periodu.

Detaljnije informacije o online nastavi dobit ćete u narednom periodu.
Molimo vas da poštujete sve preporuke Kriznog štaba vezane za kretanje.